5 تمرین که به شما کمک می کند مذاکره کننده بهتری شوید
۱۲ام دی ۱۳۹۶ عکس

تمامي‌ی ما هر روز مجبور به مذاکره هستیم. از توافق برای بیرون‌ بردن زباله‌ها با برادرمان تا قرارداد بستن برای پروژه‌ی کاری، تمامي‌ و‌ تمامي به مذاکره نیاز دارد. درون این قسمت می خواهیم نکاتی را برای موفقیت درون مذاکره به شما یادآور شویم.

برای اینکه درون زندگی روزمره به‌ خوبی مذاکره کنید باید مانند هر مهارت دیگری، تمرین کنید و باتجربه شوید. امروز برایتان از ۵ تمرین روزانه خواهیم اعلام کرد که کمک می‌کند مذاکره کننده بهتری باشید.

۱.کسب تجربه درون مذاکره

با تجربه هست که نبض جریان مذاکره را درون دستانتان خواهید گرفت و طبیعی و قوی عمل خواهید کرد. از مذاکره های عادی و روزمره شروع کنید و کم‌کم به مراحل حرفه ای تر برسید.

۲.تحقیق و بررسی کافی

سعی کنید اطلاعات کافی و مفید نسبت‌ به مذاکره ی خود به‌دست آورید. برای انجام درست تحقیقات باید منابع اطلاعاتی خوب و قوی داشته باشید و بدانید که چه پرسش‌هایی درون طول مذاکره مهم و اساسی هستند.

۳. به دیگران گوش دهید

درون مذاکره هر چقدر بیشتر و بهتر گوش کنید قوی‌تر به‌نظر می رسید. یعنی طرف مقابل اطلاعات بیشتری درون اختیارتان می‌گذارد. افراد آرامی که به‌دقت گوش می‌کنند، مذاکره‌ کنندگان موفق تری به‌نظر می رسند و قابل‌ احترام هستند.

برقراری ارتباط صحیح درون مذاکره

۴. یادگیری رمزهای زبان بدن

شناخت و آگاهی از زبان بدن درون ارتباطات غیرشفاهی و درون روابط بین‌ فردی بسیار مهم هست. برای اینکه زبان بدن دیگران را به‌ خوبی تفسیر کنید باید بتوانید درون آنها دقیق شوید و با تمرکز رفتارهایشان را زیرنظر بگیرید و تحلیل کنید.

برقراری ارتباط صحیح درون مذاکره

۵. تمرین نه گفتن

فرض کنید مدیر از شما می‌خواهد که برای کاری آماده شوید که علاقه و آمادگی‌اش را ندارید، دوستان‌تان از شما کمکی می‌خواهند که از عهده‌اش برنمی‌آیید و دوست ندارید انجامش بدهید و کارهایی از اين قبیل. با یاد گرفتن نه گفتن می توانید درون بسیاری از موقعیت های اجتماعی موفق تر عمل کنید.

 


مطالب پیشنهادی