چگونه می توان با فردی که ویژگی های کمال گرایی دارد وارد همکاری شد
۳۰ام اردیبهشت ۱۳۹۷ عکس

نحوه ارتباطات درون محیط کاری با افرادی که دارای کمال گرایی هستند می تواند به یک همکاری سخت تبدیل شود ولی با جهت دهی به ویژگی های شخصیتی افراد درون مسیر درست اين می توانید همکاری تأثیرگذاری با این دسته از افراد داشته باشید.

 افراد کمال گرا

کمال گرایی درون محیط کاری می تواند مشکلاتی را برای شرکت به وجود آورد توجیه کردن افراد کمال گرا درون رابطه با این که همیشه کمال گرایی به نتایج مثبت و دلخواه ختم نمی شود می تواند به همکاری بهتر و مؤثرتر شما کمک کند. برای این کار ابتدا باید ببینید با چه سطحی از افرد کمال گرا رو به رو هستید.

افراد کمال گرا

افراد کمال گرای اجتنابی درون برابر مشکلات به کناره گیری دست می زنند و افراد کمال گرای وسواسی سعی دارند تا شرایط را به چالش بکشند هر دو دسته از این افراد درون محیط کاری خود با مشکل رو به رو خواهند شد ولی نحوه برخورد آنان با شرایط و اطرافیان به طرزی گوناگون هست که شناخت اين می تواند درون این زمینه راه ساز باشد.

افراد کمال گرا

بیان کردن انتظارات و اهداف:

افراد کمال گرا با کیفیت سر و کار دارند و درون انجام کارها این عامل را درون نظر می گیزند درون برخی از موارد دقت بیش از حد به کیفیت موجب وسواس بی جا درون این افراد می شود درون محیط کاری تعیین انتظارات و اهداف مشخص شده می تواند این وضعیت را بهبود ببخشد زمانی که برای کمال گرایان اهداف مهم تری را تعیین کنید دیگر درون انجام کارهای کوچک وسواس بیش از حد و زمان بیشتر صرف نمی کنند.

افراد کمال گرا

پشتیبانی از تیم:

نبود افق دید مناسب درون افراد کمال گرا یکی دیگر از مشکلات این دسته از افراد هست فرایند کاری را برای این افراد مشخص کنید و از تیم حمایت کنید بودن افرادی همراه و همگام با کمال گرا می تواند مشکلات آنان را کمتر کند. افزایش کمال گرایی درون جوانان پر رنگ تر از سایرین هست و درون محیط های کاری نیاز به حمایت بیشتری خواهند داشت.

افراد کمال گرا

تعیین محدودیت:

افراد کمنال گرا فرصت های زمانی طولانی را برای انجام کارها نیاز دارند که این موضوع می تواند سبب ایجاد مشکلاتی درون محیط کاری شود تعیین کردن محدودیت برای این دسته از افراد ضوابط و مقرراتی را درون اختیار آنان قرار می دهد که کمتر اتلاف وقت خواهند داشت.

منبع : آرگا

برچسب :


مطالب پیشنهادی