واکنش سلبریتی‌ها به اعتراضات «غیر قانونی» اخیر
۱۱ام دی ۱۳۹۶ عکس

درون چند روزه اخیر به بهانه گرانی، تجمعاتی درون شهرهای مختلف شکل گرفت، که به گفته مسئولین غیرقانونی و بدون مجوز بوده، بد نیست نگاهی بیندازیم به دیدگاه سلبریتی‌ها درون این مورد:

 

فرهاد اصلانی
مردم معترضند، مردم زیر بار گرانی و تورم کمرشان خم شده، مردم از فساد اقتصادی و اداری و رشوه خواری و بی‌عدالتی عصبانی‌اند، مردم نگران آینده فرزندانشان هستند، بیکاری و فقر شایسته این مردم نیست از مسئولین مملکت، نمایندگان مجلس و وب سايت‌های دولتی خواهشمندم به داد این مردم برسید، پیش از آنکه دیر شود، صدای این مردم را فقط با پلیس و باتوم و زندان و اتهام زنی نمی‌شود پاسخ داد، چاره کار چیز دیگریست!

باران کوثری
واکنش سلبریتی‌ها به اعتراضات «غیر قانونی» اخیرنقل قول از مصطفی تاج‌زاده: «اصل ۲۷ قانون اساسی تشکیل اجتماعات اعتراضی را حق ایرانیان می‌خواند…»

پریناز ایزدیار
اوضاع اقتصادى این روزها براى هیچکس قابل تحمل نیست، کاش به جاى خاموش کردن صداى اعتراضات، زودتر فکرى به حال دلِ پر از درد این مردم کنید #ایران

پرستو صالحیواکنش سلبریتی‌ها به اعتراضات «غیر قانونی» اخیر
… پی نوشت: عذر تقصیر بابت فعل و فاعل جمع و مفردی که اشتباه شد ولي تو اصل قضیه توفیری نداره، رفقا تکیه کلام همیشگی منه رفقا

حسن فتحی
هیچ چیز خطرناکتر از این نیست که جامعه‌ای بسازیم که درون اين بیشتر مردم حس کنند که هیچ سهمی درون اين ندارند. مردمی که حس می‌کنند سهمی درون جامعه دارند از اين جامعه محافظت می‌کنند، ولی اگر چنین احساسی نداشته باشند، نا خودآگاه می‌خواهند که اين جامعه را نابود کنند. مارتین لوتر کینگ

سپیده گلچین
خطاب به سید محمد خاتمی: « ? دولت‌ها بیایند و بروند… هر اتفاقی بیفتد یا نیفتد، شما تنها و تنها شما، گزينش بدون پشیمانی بیست سال از عمر منی? تا هستم تکرارت می‌کنم، تکرار نشدنی‌ترین اسطوره شرافت»

معصومه ابتكار
با کنایه به عربستان و انتشار تصویر زیر نوشت: «اگر چه اعتراض به مشکلات حق مردم برای اصلاح امور هست، ولی معترضان باید بدانند از کجا هدایت می شوند و رهبرشان کیست؟»واکنش سلبریتی‌ها به اعتراضات «غیر قانونی» اخیر
تهمینه میلانی
با تخریب و خشونت مخالفم، ولی باور دارم که بی‌شک این صحنه حاصل دخالت و نقشه دشمن نیست.
این صحنه یعنی مردم از هر گروه سنی و طبقاتی خشمگین هستند. (زن و مرد بازنشسته، جوان بیکار، زن بی‌پناه، مرد خم شده زیر بار گرانی کمر شکن، زن سرپرست خانوار و …) یعنی نابرابری زن و مرد را بر نمی‌تابند.
یعنی خواهان احترام به حقوق شهروندی و حقوق فردی خود هستند. یعنی تریبون آزاد برای خواسته‌های برحق خود (گرانی، بیکاری و…) ندارند.
یعنی کسی صدای آنها را نمی‌شنود.
یعنی انسان‌های آزاده از بی‌عدالتی‌ها به تنگ آمده‌اند.
یعنی قصد بر هم زدن مرز خودی و غیر خودی دارند.
یعنی به سیاست‌های خارجی و داخلی معترضند.
و خیلی یعنی‌های دیگر.

حمید جبلی
جواب هم صدایی‌ها پلیس ضد شورش نیست…


مطالب پیشنهادی