نماینده: کشتن هنجار شکنان طبیعی هست
۱۲ام دی ۱۳۹۶ عکس

طبق آمار رسمی ۴ نفر درون اغتشاشات اخیر درون شهرستان دورود کشته شدند.

به گفته حبیب الله خجسته‌پور، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، هیچ تیری از ناحیه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی ما به سمت مردم شلیک نشده هست.

ماشاالله نعمتی، فرماندار دورود، بر پايه آنچه که از رئیس آتش نشانی شنیده هست توضیح می‌دهد که یکی از ماشین‌های آتش‌نشانی توسط اغتشاشگران به زور گرفته می‌شود و روی پل «وحدت» اين را رها می‌کنند. این ماشین از بغل میدان وقتی که رد می‌شود متاسفانه یک فرد میانسال و یک بچه ۱۲ تا ۱۵ ساله را زیر می‌گیرد که متاسفانه این دو نفر کشته شدند.

نماینده: کشتن هنجار شکنان طبیعی هستگفتگوی اعتمادآنلاین با سید حمیدرضا کاظمی عضو مجمع نمایندگان استان لرستان:

تجمعات شب گذشته و اتفاقاتی که افتاد را به چه دلیل می‌دانید و راهکار چیست؟

یک بخشی از جامعه مشکل دارند، مشکل اشتغال، معیشت و زندگی مردم واقعیتی هست که وجود دارد. ولی الان جمعیت ضد انقلاب خارج نشین از این مشکلات بهره برداری و موج سواری می‌کنند. آنها به دنبال این هستند که برای اهداف خودشان مردم و بخصوص جوانان را تحریک کنند و اینها به دنبال اهداف و سو دسترس خودشان هستند.

شب گذشت دو نفر درون استان لرستان کشته شدند…

یک زمانی اعتراض درون چارچوب قانون هست. درون این زمان اعتراض کنند و شعار دهند درون چارچوب قانون هست و خواسته‌هایشان را می‌توانند مطرح کنند و نیروی انتظامی خویشتنداری می‌کند و سعی می‌کند که هدایت کند ولی زمانیکه هنجار شکنی می‌کنند و به حریم عمومی جامعه تعرض می‌کنند طبیعی هست که باید برخورد کند.

یعنی طبیعی می‌دانید که شلیک شود؟

بله، اگر الان کسی درون خیابان بیاید و هنجار شکنی کند شما چه کارش می‌کنید؟

یعنی راه دیگری جز شلیک کردن نبود؟

چه راهی شما بگویید تا ما بگوییم اين راه را انجام دهند.

می‌توانستند مردم را آرام کنند…

آرام کردن کسانیکه که که علیه تمامي مقدسات و جایگاههای قانونی نظام تخریب می‌کند و شعار می‌دهند؟ چطور باید آرامشان کرد. نیروی انتظامی هدایتشان می‌کند که شعار دادید متفرق شوید و آنها متفرق نمی‌شوند و شروع می‌کنند به آتش زدن، باید با آنها چه کار کرد. چهار تا آدم لاابالی که به اموال عمومی تعرض می‌کنند را که نمی‌توانیم بگوییم آرامشان کنید.

فقط دو نفر بودند که کشته شدند؟

من اصلا از جزییات اطلاعی ندارم و نپرسیدم.

قرار هست که این موضوع درون مجمع نمایندگان استان لرستان بررسی شود؟

بحث مشکلات مردم هست که مجمع هر روز درون این خصوص با دولتمردان می‌نشینند. بحث بیکاری، معیشت، مشکلات اقتصادی و رکود هست که مجمع نمایندگان به دنبال حل این مشکلات هست و درون حال پیگیری هست. واقعیت این هست که زمانیکه درون خارج می نشینند و ضد انقلاب تحریک می‌کند و وعده و قرار می‌گذارد که به خیابان ها بریزید و شعارهای این چنینی بدید طبیعی هست که چنین اتفاقاتی بیفتد.

ولی باید مردم بدانند، یک زمانی درون درون نظام خواسته‌هایی داریم که مطرح می‌کنیم و خیلی از گروه‌های مختلف صنفی هر روز جلوی مجلس شعار می‌دهند و نمایندگان درون بین معترضین صحبت می‌کنند ولی آنها به دنبال خواستشان درون چارچوب قانون هستند.

ولی اینها درون چارچوب قانون نبوده و نیروی انتظامی هم وظیفه‌اش بوده که برخورد کند…

زمانیکه طرف به اموال عمومی تعرض می‌کند نیروی انتظامی باید چه کار کند؟ باید نگاه کند؟

جریان معاند درون حال مدیریت ماجرا هست و مردم باید مراقب باشند که از این فضا سازی که ضد انقلاب می کند و به دنبال بهره برداری برای خودش هست سو دسترس نکنند.
با دقت به ضد انقلاب خارج نشین و هدایت بیگانگان که انجام می‌گیرد باید به مردم و بخصوص جوانان هشدار بدهیم که به دام جریان ضد انقلاب نیفتند.

گروههای معاند درون تجمع شهر درود حضور داشتند یا مردم مورد سو دسترس این افراد قرار گرفتند؟

شاید یک سری افراد محدود باشند که با نظام و جامعه ما معاند هستند و این افراد درون تجمع حضور پیدا می‌کند و تجمع را به سمت خشونت و تعرض به اموال عمومی می‌برند درون این بین از چند جوان هم سوء‌دسترس می‌کنند.

 

 

تکذیب و تصحیح

به گفته یافته، سید حمیدرضا کاظمی اعلام کرد: افرادی که می‌گویند بنده گفته‌ام که «پلیس به برهم زنندگان نظم عمومی درون شهر دورود لرستان شلیک کرده هست»، بدین گونه نبوده هست بلکه بنده عرض کردم هر شخص یا گروهی که مطالبه‌ای دارد باید از طریق مسالمت‌آمیز اين را دنبال کند و از ضربه زدن به بیت‌المال خودداری کنند.

کاظمی اعلام کرد: تعرض به حقوق مردم و اموال عمومی قطعاً جرم تلقی شده و خیانت به مردم محسوب می‌شود و افرادی که دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند قطعاً مدافع حقوق مردم نیستند.

عضو مجمع نمایندگان لرستان افزود: این جریاناتی که درون فکر تخریب بیت‌المال و تعرض به حقوق مردم هستند قطعاً ریشه درون خارج از کشور دارند و جوانان نباید درون دام بیفتند زیرا که ملت با فرهنگ ایران اسلامی از طریق مسالمت‌آمیز می‌توانند مطالبات خود را مطرح کنند.

کاظمی افزود: ملت ایران و به تبع اين مردم شریف لرستان همواره پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی، ولایت‌فقیه و حافظ خون شهدا هستند و درون دام اینگونه حرکات نخواهند افتاد.


مطالب پیشنهادی