درمان کم شنوایی و وزوز گوش با مراجعه به مراکز شنوایی سنجی
۸ام دی ۱۳۹۶ عکس

مشکلات شنوایی و بیماری های مربوط به گوش، ممکن هست پیامدهایی همچون کم شنوایی، عدم درک گفتار، سرگیجه و همچنین عدم تعادل را به همراه داشته باشد. درون هنگام بروز هر یک از این علائم و برای پیگیری درمان اين می­­بایست به مراکز شنوایی سنجی مراجعه کنیم.

یکی از بهترین مراکز تخصصی شنوایی سنجی که تست های تخصصی و تکمیلی شنوایی را بطور دقیق و قابل اعتماد انجام می دهد، کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک سما می باشد. این مرکز مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های شنوایی سنجی و همچنین تست های مربوط به گوش میانی و داخلی، سرگیجه، عدم تعادل و نیز وزوز گوش می باشد.

خدمات کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک سما

شنوایی سنجی نوزادان و کودکان

بر پايه گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماریهای سازمان بهداشت جهانی از هر ۵۰۰ نوزاد متولد شده، یک نوزاد مبتلا به ناشنوایی  یا کم شنوایی می باشد. درون ایران از هر ۱۰۰۰ تولد ۷ نفر درون بدو تولد به این عارضه مبتلا هستند که این رقم بسیار بالایی درون کشور هست. درون واقع نقص شنوایی شایعترین نقص بدو تولد هست.

تشخیص زودرس این بیماری، یک امر حیاتی هست که می تواند از مشکلات زبان آموزی، تعامل با دیگران، درک گفتار، گوشه گیری فرد و مشکلات تحصیلی وی جلوگیری کند. زمان طلایی برای تشخیص بیماری شش ماه اول زندگی هست و از دست دادن این زمان ضربه جبران ناپذیری به درمان بیماری می زند و بر گفتار کودک تاثیر می گذارد.

درون کلینیک سما سمعک، با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته، کلیه خدمات مربوط به ارزیابی عملکرد دستگاه شنوایی نوزادان و کودکان، شامل مجموعه تست های شنوایی فیزیولوژیک و الکتروفیزیولوژیک جهت بررسی صحت عملکرد گوش داخلی و اعصاب شنوایی جهت تایید یا رد وجود اختلال شنوایی انجام می پذیرد. همچنین با دقت به نیاز مهد کودک ها و دبستان ها، خدمات شنوایی با اعزام تیم ادیولوژیست درون محل امکان پذیر هست.

شنوایی سنجی بزرگسالان

 ارزیابی شنوایی بزرگسالان با امتحان های ادیومتری و تمپانومتری انجام می شود و درون برخی موارد بعد از انجام این امتحان ها، نیاز به انجام امتحان های تکمیلی و الکتروفیزیولوژیک می باشد. درون ابتدا وضعیت گوش میانی و پرده گوش بررسی میشود تا هر گونه مشکلی اعم از پارگی پرده گوش،عفونت گوش میانی و… تشخیص داده شود و سپس عصب کنترل کننده عضلات گوش میانی ارزیابی می شود. امتحان ادیومتری میزان شنوایی را تعیین می کند و پاسخ حاصل از اين به صورت ادیوگرام به بیمار داده می شود. درون واقع ادیومتری ، نوع و میزان کم شنوایی را نشان می دهد که درون تجویز سمعک اهمیت به سزایی دارد.

انجام کلیه امتحان های تخصصی شنوایی، ادیومتری (Audiometry)، تیمپانومتری (Tympanometry)، غربالگری شنوایی نوزادان (OAE) و تست پاسخ ساقه مغز به صوت (ABR) با کمک پیشرفته ترین تجهیزات مدرن اروپایی و آمریکایی توسط تیم ادیولوژیست حرفه ای کلینیک سما سمعک انجام می شود.

ارزیابی و حل مشکل وزوز گوش

 وزوز گوش یکی از شایع ترین مشکلات افراد مراجعه کننده به کلینیک های شنوایی سنجی درون سراسر دنیا هست. آمار نشانگر اين هست که حدود ۱۵ درصد از کل جمعیت جهان دچار وزوز گوش هستند. وزوز گوش به معنای دریافت و درک صوتی درون گوش یا سر فرد، بدون وجود منبع خارجی ایجاد کننده صوت هست و عموماً سبب آزاردهندگی و ایجاد خشم، اضطراب، افسردگی و خستگی مفرط درون نتیجه اختلال خواب درون فرد می گردد. ارزیابی دقیق و جامع وزوز گوش، اهمیت بالایی دارد و درون کلینیک سما سمعک، ارزیابی های وزوز گوش مطابق با استانداردهای جهانی صورت می پذیرد. درون نهایت با دقت به نتایج ارزیابی ها، مناسب ترین شیوه درمانی برای هر فرد گزينش می شود.

یکی از مهمترین راهکارهای مدیریت وزوز گوش، دسترس از صوت درمانی هست.  آمار نشان میدهد، بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به وزوز گوش، دارای درجاتی از کاهش شنوایی یا اختلال درون دستگاه شنوایی نیز هستند. از جمله این موارد می توان به سالمندان مبتلا به پیر گوشی که عموماً شکایت از وزوزگوش نیز دارند و همچنین به افرادی که درون محیط های پر سر و صدا فعالیت داشته و مبتلا به کاهش شنوایی ناشی از نویز همراه با شکایت از وزوز گوش هستند اشاره کرد. بهترین و کاراترین شیوه صوت درمانی درون این افراد دسترس از وسایل کمک شنیداری نظیر سمعک هست. دسترس از سمعک مناسب با تصحیح ورودی های شنوایی آسیب دیده، موجب افزایش فعالیت کلی عصب شنوایی و قشر شنوایی و بهبود وزوز گوش می شود.

مراحل تجویز سمعک

سمعک یک وسیله شخصی هست و بر مبنای میزان کم شنوایی، شکل گوش و نیاز بیمار تجویز و تنظیم می شود. مراحل زیر برای تجویز سمعک با بهترین قیمت سمعک، درون کلینیک شنوایی سنجی و سمعک سما انجام می شود:

تشخیص میزان کم شنوایی و گزينش سمعک

درون بزرگسالان، اغلب مشکل از اين جایی شروع می شود که فرد احساس می کند، شنوایی اش اين طور که باید باشد، نیست. این مشکل از اين جا احساس می شود که فرد برای فهمیدن صحبت دیگران از اين ها بخواهد که جملات خود را دوباره تکرار کنند. یا هنگامی که بلندی صدای تلویزیون برای فرد درون سطح خوبی قرار دارد، دیگران از بلندی صدای اين شکایت دارند. کم شنوایی کودکان دقیقاً از هنگام تولد یا بعد از اين با دسترس از امتحان رفتاری یا با مشاهده رشد زبانی کودک، تشخیص داده می شود.

درون کلینیک شنوایی و تجویز سمعک سما، شنوایی شناس (ادیولوژیست) با انجام آزمایش های شنوایی، تعیین می کند که آیا مشکل شنوایی وجود دارد یا خیر. اگر جواب منفی باشد، شما به هیچ اقدام دیگری نیاز ندارید. ولی اگر کم شنوایی داشته باشید، میزان کم شنوایی شما درون هر گوش تعیین می شود و روی یک نمودار ویژه به نام ادیوگرام ثبت می شود. بنابراين از بررسی دقیق و تخصصی ادیوگرام، مشاوره لازم برای دسترس از سمعک ارائه می شود. عمق کم شنوایی، شکل مجرای گوش، نیازها، سلیقه و بودجه ای که دارید، تمامي درون تصمیم گیری درست شما درون گزينش سمعک نقش دارد.

سمعک ممکن هست ویژگی هایی همچون داخل گوشی، پشت گوشی، سمعک هوشمند ، سمعک دیجیتال، سمعک نامرئی و یا سمعک وایرلس بودن را دارا باشد. ابتدا یک قالب از گوش شما گرفته میشود که با دسترس از اين، پوسته سمعک های داخل گوشی و یا قالب سمعک پشت گوشی ساخته می شود.

تجویز دقیق سمعک توسط متخصصین ادیولوژی براساس امتحان های شنوایی سنجی و متناسب با نوع و میزان کم شنوایی افراد با بهترین قیمت درون کلینیک سما سمعک انجام می شود. تجویز بهترین و بروزترین سمعک های پشت گوشی، سکعک داخل گوشی، سمعک دیجیتال، سمعک هوشمند، سمعک وایرلس و سمعک نامرئی با انواع برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی و پشتیبانی ۱۰ ساله و گارانتی بین المللی از خدمات کلینیک شنوایی و تجویز سمعک سما می باشد. سمعک های قابل ارائه شامل برندهایی همچون سمعک زیمنس، سمعک ویدکس، سمعک اتیکن، سمعک برنافن، سمعک استارکی، سمعک یونیترون، سمعک فوناک و سمعک ریساند می باشد. همچنین امکان تست سمعک برای ارزیابی شنوایی بیمار با دسترس از سمعک،قبل از خرید مهیا می باشد.

تنظیم سمعک

بنابراين از ساخت سمعک، با دسترس از نتایج تست شنوایی و با دقت به کم شنوایی و نیازهای شما سمعک تنظیم می شود. علاوه بر این، متخصصین شنوایی سنجی به شما آموزش می دهند که چگونه سمعک را روی گوش خود قرار دهید یا اين را از روی گوش خود بردارید و چطور صدای اين را تنظیم کنید. ضمنا به شما نحوه نگهداری از سمعک، نحوه تعویض باتری و روش تمیز کردن سمعک آموزش داده می شود. اکنون، شما می توانید با سمعک های جدیدتان به خانه خود و همچنین به زندگی طبیعی خود ولي با قدرت شنوایی طبیعی بازگردید.

خدمات جانبی سمعک

خدمات قالب گیری و ساخت پوسته ضد آب و ضد صوت برای سمعک های جدید و قدیمی، و تنظیم انواع سمعک بر پايه تغییرات شنوایی درون بیمار، پایش دوره ای سمعک، انجام تعمیرات و سرویس انواع سمعک، تامین لوازم جانبی و باتری سمعک از دیگر خدمات کلینیک سما سمعک می باشد.

 

خدمات رایگان برای متقاضیان سمعک

مشاوره رایگان

مشاوره برای گزينش صحیح سمعک با دقت به نوع و میزان کم شنوایی بیمار

تست شنوایی رایگان

انجام امتحان های تخصصی شنوایی برای تعیین نوع سمعک مناسب برای بیمار

قالب گیری و ساخت پوسته رایگان

قالب گیری دقیق گوش و ساخت  پوسته سمعک متناسب با وضعیت بیمار

تنظیم رایگان

تنظیم مادام العمر سمعک و کمک به بهبود کیفیت شنوایی بیمار با سمعک

امکان تست رایگان

امکان تجربه دسترس از سمعک برای بیمار قبل از تصمیم گیری برای خرید

باطری رایگان

ارائه ۶ ماه مصرف باطری اورجینال  به همراه سمعک

 

فهرست خدمات  کلینیک شنوایی سنجی و تجویز سمعک سما

– انجام کلیه تست های تخصصی شنوایی

– ارزیابی های دقیق وضعیت شنوایی، گفتار و تعادل

– ارزیابی و توانبخشی برای بهبود وزوز گوش

– تستهای غربالگری شنوایی ویژه نوزادان و کودکان

– گفتار درمانی و تربیت شنیداری

– تجویز و ارتقای سمعک و وسایل کمک شنیداری

– لابراتوآر قالبگیری گوش و ساخت سمعک

– هسته مشاوره و مراقبت شنیداری گروهی

مزایای سما سمعک

– محیطی آرام و دلپذیر برای آرامش بیماران (کودکان و سالخوردگان)

– دسترس از دستگاه های اندازه گیری فوق پیشرفته و دقیق

– تجویز دقیق و متناسب سمعک با وضعیت بیمار

– تجویز بهترین و پیشرفته ترین برندهای سمعک دنیا

– ارائه بهترین قیمت سمعک

– گارانتی معتبر بین المللی

– همکاری با تمامی بیمه ها

– ارائه بسته خدمات رایگان برای متقاضیان سمعک

– امکان تجربه دسترس از سمعک توسط بیمار قبل از خرید

برای دریافت اطلاعات بیشتر درون زمینه خدمات مرکز شنوایی سما سمعک می توانید به سایت www.samasamak.com  مراجعه بفرمایید.

شماره تماس: ۸۸۳۰۹۲۰۰-۰۲۱

مشاوره آنلاین درون تلگرام: @MoshaverSamak


مطالب پیشنهادی