خانم‌ها وقتی استرس دارند شوهرشان را بو کنند!
۱۹ام دی ۱۳۹۶ عکس

خانم‌ها ممکن هست موقع شستشوی لباس کثیف شوهرانشان از بوی بد اين شکایت کند، ولی پژوهش جدیدی نشان داده هست که بوی لباس شریک زندگی می‌تواند به کاهش استرس کمک کند.

این پژوهش نشان داد که استشمام بوی عرق همسر موجب کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول و ایجاد آرامش می‌شود.خانم‌ها وقتی استرس دارند شوهرشان را بو کنند!

بوی مرد
به گفته ایسنا، محققان دانشگاه کانادا ۹۶ زوج را برای بررسی پژوهش خود برگزیدند. به مردان پیراهنی تمیز داده شد و از آنان خواستند که درون زمان ۲۴ ساعت اين را بر تن کنند و از عطر، دئودرانت، سیگار، مواد شیمیایی شستشوی خانگی و مواد غذایی معطر دسترس نکنند.

درون پایان روز این لباس‌ها را برای آزمایش درون اختیار زنان قرار گرفت. محققان با بهره‌گیری از فن آوری‌های پیشرفته میزان استرس زنان را با سنجش کورتیزول خون درون بوییدن لباس‌های مردان بررسی کردند.

زنانی که لباس همسر خود را بوییدند سطح کورتیزول کمتری درون مقایسه با بوییدن لباس افراد غریبه داشتند و استرسی درون آنان ثبت نشد.

دانشمندان کانادایی می‌گویند که بوی مرد تاثیر مستقیم بر کاهش استرس همسر دارد و از این رو دختران درون سنین پایین به طور معمول از مرد غریبه ترس دارند و درون واقع بوی بدن آنان سبب افزایش استرس و نگرانی درون زنان می‌شود.

محققان کانادایی دانشگاه بریتیش کلمبیا گفتند یافته‌های جدید توضیح داد که چرا زنان گاهی اوقات و هنگامی همسرانشان دور از خانه و درون سفر هستند، پیراهن یا شلوار همسرشان را می‌بپوشند یا درون بستری که او می‌خوابید می‌خوابند.

 

 

توصیه برای بانوان گرامی

همیشه یک لنگه جوراب شوهرتان را همراه داشته باشید، درون این دنیای استرس‌زا


مطالب پیشنهادی