حکایت دانش‌آموز کتک خورده و مدیر اخراج شده
۲۴ام دی ۱۳۹۶ عکس

آیا مدیر خطاکار اخراج و تعلیق شد؟!

سودابه حسنی دخت‌ [گوینده و مجرى و کارشناس شبکه نيوز] ساعتی پیش درون اینستاگرامش نوشته:
«یه زمانی تنبیه دانش اموزان از اولویت های نا نوشته مدارس محسوب می شد به گونه ای که درون ساده ترین شرایط ، تنبیه بدنی را عاملی درون جهت بزرگ شدن و به قول خودشان مرد شدن می پنداشتند . ولی افسوس و صد افسوس که امروز هم با وجود تمامي راهکارهای درست اموزشی ، هستند کسانی که از این حربه برای خالی کردن عقده های بازنشده خود دسترس می کنند .
( دانش اموز مدرسه فاریابی جیرفت استان کرمان که توسط مدیر بزرگوارش ، اینگونه تنبیه شده ).
اموزش و پرورش پاسخ !!!!!!»

حکایت دانش‌اموز کتک خورده و مدیر اخراج شده

حکایت دانش‌اموز کتک خورده و مدیر اخراج شده

باران کوثری نیز امروز درون اینستاگرامش نوشت:

«دانیال ربیعی دانش‌آموز ۱۴ ساله جیرفتی دو هفته پیش چنان از مدیر مدرسه‌اش کتک می‌خوره که لبش پاره می‌شه و بینی‌اش می‌شکنه.
تا امروز از طرف مدیر و مسئولان به پدرش گفتن به نفع‌شونه رضایت بدن و مسئله رو وب سايت‌ای نکنن ، حالا که پدر دانیال به دلیل بی‌توجهی و رفتار غیرمسئولانه مسئولین مدرسه و آموزش پرورش ماجرا رو وب سايت‌ای کرده ، درون جواب خبرنگارها می‌گن نيوز قدیمی و سوخته هست و مدیر هم هنوز مشغول به کاره چون به گفته رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره آموزش پرورش کرمان: «تا وقتی نتیجه هیئت رسیدگی به تخلفات نیاید و نمی‌توان کسی را مجازات کرد.»
خدا رحم کنه تا وقتی این نتیجه بیاد چندتا بچه دیگه باید زیر مشت و لگد این آقای مدیر آسیب ببینن!
خشونت عادی شده انگار برامون…»

***

روز هجدهم واقعه
امروز، اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان درون ارتباط با این موضوع پاسخ داده:
«درون پی تنبیه بدنی دانش آموز مدرسه شهید فاریابی شهرستان جیرفت توسط مدیر مدرسه درون تاریخ پنجم دی ماه جاری، این مدیر متخلف هفتم دی ماه به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره کل آمورزش و پرورش استان کرمان معرفی شده و از سمت مدیری مدرسه نیز برکنار شده هست.

درون ضمن دانش آموز مذکور همچنان درون همان مدرسه درون حال تحصیل هست و تهدید ولی دانش آموز توسط رئیس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر این که اگر رضایت ندهید از ادامه تحصیل فرزندتان درون مدرسه جلوگیری می شود کذب محض هست و به هیچ عنوان صحت ندارد و والدین این دانش آموز هیچ گونه ملاقاتی با رئیس حراست اداره کل آموزش و پرروش استان نداشته اند.

لازم به ذكر هست؛ همان گونه که قبل از این بارها و بارها اعلام شده هست تنبیه بدنی به هر بهانه و تحت هر شرایطی درون مدارس ممنوع هست و با متخلفان برخورد قانونی می شود.»

روز هجدهم – برادر دانش‌آموز
به گفته ایسنا، برادر «دانیال رفیعی» امروز اعلام کرد: «از پزشکی قانونی سه ماه طول دوره درمان گرفتیم و از مدیر مدرسه شکایت کردیم؛ ولي شنیده‌ایم، وی خودش استعفا داده و آموزش و پرورش با او برخوردی نکرده هست.»

حکایت همچنان باقی‌هست

روز اول
به گفته اعتماد آنلاین «یحیی کمالی پور نماینده مردم جیرفت درون مجلس اعلام کرد: درون اعلام کرد‌وگویی که با رئیس آموزش‌وپرورش کرمان داشتم به من گفتند که همان روز اول با فرد خاطی برخورد شده و پرونده‌اش درون حال رسیدگی هست و قرار نیست حقی از این دانش‌آموز ضایع شود.»

روز سوم
به گفته خبرگزاری پانا «بنا به اعلام اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، درون پی تنبیه بدنی دانش آموز مدرسه شهید فاریابی جیرفت توسط مدیر مدرسه درون تاریخ پنجم دی ماه جاری، این مدیر متخلف هفتم دی ماه به هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان اداری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان معرفی شده و از سمت مدیری مدرسه نیز برکنار شده هست.»

۱۵ یا ۱۷ روز بنابراين از تنبه بدنی
به گفته اعتمادآنلاین: «امید سلاجقه رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان کرمان می‌گوید: این اتفاق جديد نیست. پرونده مدیر به هیئت رسیدگی به تخلفات کارکنان آموزش‌وپرورش ارسال شده و تأکید هم کرده‌ایم که خارج از نوبت به اين رسیدگی شود. [هنوز مدیر اخراج نشده]»

سلاجقه رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان کرمان درون جواب اینکه چرا مدیر تعلیق نمی‌شود و هنوز درون مدرسه حضور دارد، می‌گوید: «تا وقتی نتیجه هیئت رسیدگی به تخلفات نیاید نمی‌توان کسی را مجازات کرد.»

۱۵ یا ۱۷ روز بنابراين از تنبه بدنی
به گفته اعتمادآنلاین پدر دانیال رفیعی [دانش‌آموز تنبیه شده] می‌گوید: «دلیل ما این هست که هنوز هم هیچ کدام از مسئولان آموزش‌وپرورش اهمیتی به ما نمی‌دهند، سراغ هر کدام می‌رویم می‌گوید برو شکایت کن. درون این زمان از ما دلجویی نشده و حتی تهدید هم شده‌ایم. چاره‌ای ندیدیم جز اینکه موضوع را وب سايت‌ای کنیم بلکه حساسیت روی این موضوع زیاد شود.

اتفاق خیلی وحشتناکی افتاده، بچه من به شدت آسیب دیده. بدتر اینکه واکنش مسئولان آموزش‌وپرورش جیرفت ناراحتی ما را بیشتر کرده هست حتی درون همان روزهای اول فردی که خودش را کارمند حراست آموزش‌وپرورش اعلام می‌کرد سراغ ما آمد و اعلام کرد که اگر موضوع را پیگیری کنیم دانیال را درون هیچ مدرسه‌ای درون جیرفت ثبت‌نام نمی‌کنند.

پنجم دی‌ماه پسرم و دو دانش‌آموز دیگر درون حیات مدرسه گلاویز می‌شوند و تمامي‌شان را به دفتر مدرسه می‌برند. با اين دو که از بستگان مدیر مدرسه بوده‌اند کاری ندارند و فقط پسر من را نگه می‌دارند.

مدیر مدرسه اول یک مشت به صورت دانیال می‌زند که سبب می‌شود لبش پاره شود و دندانش بشکند. دانیال به خاطر این ضربه به زمین می‌افتد و حتی با این شرایط مدیر او را رها نمی‌کند بلکه شروع می‌کند به لگد زدن. یکی از این ضربه‌ها به صورت دانیال می‌خورد و سبب می‌شود بینی‌اش بشکند. بعد او را با همان وضعیت به خانه می‌فرستند.

دانیال با پای پیاده و درون حالی که از بینی و دهانش خون می‌رفت به خانه آمد. خدا شاهد هست که نیمه بی‌هوش بود. الآن لبش ۱۲ بخیه خورده، دندانش از ریشه شکسته، بینی‌اش گچ گرفته شده و بدنش به شدت کوفته و کبود هست.

باورم نمی‌شود که بقیه [معلمان و معاونان مدرسه] همین‌طور نشسته‌اند و کتک خوردن یک بچه را تحمل کرده‌اند، اینجا تنبیه‌هایی مثل سیلی زدن تا حدی عادی هست ولی اینکه مدیر بچه را اینطور به باد کتک گرفته و بقیه هم واکنشی نشان نداده‌اند برایم خیلی تعجب‌آور و ناراحت‌کننده هست.

اینجا شهر کوچکی هست و اغلب همدیگر را می‌شناسند. وقتی یک نفر با نفوذ باشد به‌راحتی می‌تواند روی بقیه تأثیر بگذارد. از روزی که دانیال کتک‌خورده تا الآن دائم به ما می‌گویند اگر رضایت بدهی به نفع خودت هست.

حتی مدیر مدرسه هم اعلام پشیمانی نکرده و می‌گوید اذیت کرد، کتکش زدم! همین حالا هم به کارش ادامه می‌دهد و معلوم نیست دوباره چه زمانی بچه دیگری را بزند.»

چه کسی راست می‌گوید؟

 

 

اینستاگرام سودابه حسنی دخت‌

instagram.com/soodabehosnidokht


مطالب پیشنهادی