طلبکار برای بدست آوردن طلبش، با کمک دوستانش بدهکار را ربود.

آدم‌ربایی برای وصول طلب!

به گفته رکنا، چند شب قبل مرد جوانی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و از ربوده شدن برادرش نيوز داد. او به مأموران اعلام کرد: قرار بود امشب برادرم سیروس، میهمان خانه ما باشد. حدود نیم ساعت قبل، زنگ خانه را به صدا درآورد، ولی وقتی درون را باز کردم، کسی بالا نیامد که نگرانش شدم. چند باری به تلفن همراهش زنگ زدم، ولی جوابی نداد. وقتی هم پایین رفتم هیچ ردی از او ندیدم. حالا هم مطمئنم اتفاقی برایش افتاده هست.

با اعلام گفته ناپدید شدن مرموز مرد جوان، بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران وارد عمل شدند.

با گذشت حدود ده ساعت از این گفته، برادر سیروس با پلیس تماس گرفت و اعلام کرد: «برادرم ساعتی قبل تلفنی با من تماس گرفت و ۵۰ میلیون تومان از من پول خواست. او لابه‌لای حرف‌هایش به من فهماند که ربوده شده هست و…»

بدین ترتیب بنابراين از ارائه آموزش‌های لازم به مرد جوان، او با آدم ربایان درون مقابل کلانتری بهارستان قرار گذاشت. ساعت ١١ صبح و درون حالی که ١٢ ساعت از ربوده شدن مرد جوان گذشته بود، چهار آدم ربا به همراه سیروس، سوار بر خودروی پژو سرقرار حاضر شدند.

آنها که تصور نمی‌کردند پلیس برای دستگیری‌شان کمین کرده باشد، بنابراين از بررسی محل از خودرو پیاده شدند ولی ناگهان درون محاصران مأموران قرار گرفته و هر چهار نفر قبل از فرار بازداشت شدند.

عامل اصلی آدم ربایی به بازپرس «بخشوده» اعلام کرد: «مدتی قبل مغازه‌ام را به سیروس فروختم و او باید ٥٠ میلیون تومان باقیمانده پول را می‌داد، ولی هر بار به بهانه‌ای از پرداخت بدهی‌اش طفره می‌رفت. مدتی بعد هم به‌طرز مرموزی ناپدید شد. تا اینکه شکایت کردم و حکم جلبش را گرفتم. ولی باز هم نتوانستم او را پیدا کنم. تا اینکه شب واقعه خبردار شدم او میهمان خانه برادرش هست. به همین خاطر ساعت‌ها جلوی خانه مورد نظر نشستم و وقتی او قصد ورود به خانه برادرش را داشت با سه نفر از دوستانم، وی را به‌زور سوارماشین کردیم و به خانه‌ام بردیم. بعد از اين هم با تهدید ما از برادرش خواست که ۵۰ میلیون تومان را آماده کند.»

درحال حاضر تحقیقات تخصصی درون این باره همچنان ادامه دارد.

منبع: رکنا